Εκδήλωση Συλλόγου 12 Δεκεμβρίου για την Β΄ δημοτικού

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 13ου δημοτικού σχολείου Καλαμαριας διοργάνωσε στις 12 Δεκεμβρίου 2014 απογευματινή χριστουγεννιάτικη δραστηριότητα  για τους μαθητές της β δημοτικού. Οι μαθητές μας με την καθοδήγηση της κ. Στέλλας της woodenartforcrafts επεξεργάστηκαν ξύλινα χριστουγεννιατικα στολίδια.

Οι μαρκαδοροι, οι ξυλομπογιές, τα πολύχρωμα  γκλίτερ πήραν φωτιά! Ξύλινα  Χριστουγεννιατικα δεντράκια, τάρανδοι, τρενάκια, έλκηθρα,αυτοκινητάκια, χιονάνθρωποι, όλα πήραν ζωή και μεταμορφώθηκαν απο τα χεράκια των μικρών μας παιδιών σε ζηλευτά χριστουγεννιάτικα στολίδια! Με χαμόγελο, παιχνίδι, παιδικές φωνούλες και πολύ καλη διάθεση περάσαμε ενα υπέροχο απογευμα στο σχολείο μας. Σας περιμένουμε στην επόμενη απογευματινή εκδήλωση μας! Καλές γιορτές!